KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 11446131
*
nr 1144 6131
Gerhard Albe
(1892-1965), Sverige
Etsning, "Burmeisterska huset, Wisby", motivet: 33x41
Gerhard Albe, svensk målare född 1892 i Stockholm, död 1965 i Stockholm.
Utgick
Sista tid för bud online:
måndag 20 november 2017
kl 19:12:24
- Konstnär/Designer
Gerhard Albe
Gerhard Albe, svensk målare född 1892 i Stockholm, död 1965 i Stockholm.
Läs mer om Gerhard Albe
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar gerhard albe grafik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
4157 Etsning
Artur Bengtsson, Riddarhus kanalen. Signerad. Bild..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:22
-
4232 Etsning
Curt Hamne (f. 1943), Sverige. Signerad, numrerad ..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:40
-
4024 Etsning
Hans Wigert (1932-2015), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:45
-
2021 Etsning
Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:57
-
4089 Etsning
Lennart Olausson (f. 1944), Sverige. Söder. Signer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:53
-
4044 Etsning
Rimer Cardillo (f. 1944), Uruguay. "Sunflower". Si..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:57
*
Gerhard Albe
Gerhard Albe, svensk målare född 1892 i Stockholm, död 1965 i Stockholm.
Läs mer om Gerhard Albe
nr 1144 6131
Gerhard Albe
(1892-1965), Sverige
Etsning, "Burmeisterska huset, Wisby", motivet: 33x41
Gerhard Albe, svensk målare född 1892 i Stockholm, död 1965 i Stockholm.
Utgick |
|
Sista tid för bud online: |
måndag 20 november 2017 |
- Konstnär/Designer
Gerhard Albe
Gerhard Albe, svensk mÃ¥lare född 1892 i Stockholm, död 1965 i Stockholm.Läs mer om Gerhard Albe
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar gerhard albe grafik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
4157 Etsning
Artur Bengtsson, Riddarhus kanalen. Signerad. Bild..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:22 -
4232 Etsning
Curt Hamne (f. 1943), Sverige. Signerad, numrerad ..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:40 -
4024 Etsning
Hans Wigert (1932-2015), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:45
-
2021 Etsning
Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:57 -
4089 Etsning
Lennart Olausson (f. 1944), Sverige. Söder. Signer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:53 -
4044 Etsning
Rimer Cardillo (f. 1944), Uruguay. "Sunflower". Si..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:57